Zrób rewolucję w swoim sposobie nauczania hiszpańskiego dzieci

Zrób rewolucję w swoim sposobie nauczania hiszpańskiego dzieci

Zrób rewolucję w swoim sposobie nauczania hiszpańskiego dzieci i otwórz się na metodę naturalną

Co to jest właściwie ta Metoda Naturalna?

Jest to pomysł na prowadzenie lekcji przez pełne „zanurzenie” w język od pierwszej lekcji.

Ale jak Przecież oni nic nie potrafią po hiszpańsku powiedzieć? Nic nie rozumieją. Jak mogę do nich mówić od pierwszej lekcji w tym języku? Od razu pojawiają się wątpliwości.

No tak. Pełna zgoda. Nie chodzi o to żeby mówić na lekcji w języku hiszpańskim, zagadywać ucznia, mówić po hiszpańsku jak mi minął weekend, co lubię, czego nie lubię… nie chodzi o przegadanie lekcji. Chodzi o to, aby prowadzić ucznia w taki sposób, żeby on czuł co wprowadzamy i żeby wychodził z lekcji z pełną świadomością, czego się nauczył, że umie te nowe słowa lub gramatykę użyć w kontekście i że potrafi zadać pytanie, bo komunikacja rozpoczyna się od pytań. Wyjeżdżając za granicą to uczeń będzie musiał pytać: na lotnisku, na dworcu, w metrze, w sklepie, szukając czegoś, prosząc o polecenie czegoś itd itd.

Żeby zapewnić komfort uczniowi, pewność progresu, nauczyciel musi wspierać się spójną metodą, przemyślaną na każdym poziomie, z bardzo konkretnymi celami krótko i długoterminowymi, opartą na bazie spirali, aby zadbać o odpowiednią ilość powtórek, kluczowych aby nowe zostało zapamiętane i wykorzystane w praktyce. Taka metoda zapewnia uczniowi ciągły progres, podwyższa jego kompetencje językowe i buduje jego pewność siebie w posługiwaniu się językiem hiszpańskim.

Sprawdź czy stosujesz metodę naturalną na Twoich lekcjach? . Czy prowadzisz lekcje w taki sposób, że Ty mówisz 30% czasu, a uczniowie 70%?

Czy wprowadzasz max. 10 słów podczas lekcji i je ćwiczysz w kontekście? Przeprowadzasz na lekcji dialogi, które uczniowie zapamiętują i mogą je z pamięci wyrecytować, gdyby ich obudzić w nocy?

Korzystasz z narzędzia „ambientación” aby przeczytać tekst lub posłuchać słuchanki?

Wprowadzasz znaczenie słów a nie tłumaczysz je na polski?

To tylko niektóre zasady, na których opiera się lekcja prowadzona metodą naturalną. Podoba Ci się wizja prowadzenia takich lekcji? W szkole podstawowej, w której uczysz lub szkole językowej, którą prowadzisz? Sięgnij po Colorín Colorado. Wprowadź ambitną, dynamiczną i skuteczną metodę w szkole, w której uczysz. Otwórz się na nowe, ciekawe, angażujące.

Sięgnij po najwyższą jakość COLORÍN COLORADO… nie interesują nas przeciętne lekcje. COLORÍN COLORADO stawiamy na ciągły rozwój, zaskakiwanie, naukę przez zabawę, pobudzanie motywacji wewnętrznej ucznia.

Dzięki Colorín Colorado i Ty będziesz jeszcze bardziej zmotywowany na lekcjach. Napisz do nas i umów się na prezentację metody

Zobacz także

Expertos ELE – Konferencja Metodyczna dla nauczycieli  języka hiszpańskiego

Expertos ELE – Konferencja Metodyczna dla nauczycieli języka hiszpańskiego

Już wkrótce będziemy prowadzić warsztat na jednej z najważniejszej w Polsce konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego ...
Podziwiamy rezultaty zaangażowanej nauki hiszpańskiego

Podziwiamy rezultaty zaangażowanej nauki hiszpańskiego

Efekt robi wrażenie, prawda? Mała miłośniczka języka hiszpańskiego zakochana w naszej metodzie Colorín Colorado i ...
Pierwsze szkolenie z metody Colorín Colorado dla zaawansowanych już za nami

Pierwsze szkolenie z metody Colorín Colorado dla zaawansowanych już za nami

Pierwsze szkolenie ever dla zaawansowanych nauczycieli z metody Colorín Colorado już za nami, no i musimy ...