Dlaczego warto sięgnąć po Colorín Colorado

Metoda przyjazna dla nauczyciela:

Miewasz momenty zwątpienia w pracy z dziećmi? Tracisz czas szukając czegoś ciekawego na następną lekcję? Czujesz, że brakuje w Twoim nauczaniu pomysłu na dłuższą metę? Chciałbyś mieć poczucie, że każda lekcja to nowa przygoda dla Twoich małych uczniów? Chciałbyś, aby oprócz językowej zabawy Twoi najmilsi uczniowie mieli kontynuację nauki w domu z ciekawymi, dobranymi do ich poziomu materiałami? Chcesz ich zaskakiwać nowymi technologiami? Chciałbyś nie myśleć o drukowaniu obrazków, zastanawiać się z czego można zrobić grę bingo, kserowaniu w kolorze ciekawych ilustracji?

Uczysz hiszpańskiego w szkole podstawowej dzieci w klasach 1-6?

A może prowadzisz szkołę językową i chcesz się wyróżnić na tle konkurencji?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś/eś twierdząco to:

https://colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2017/08/naucz-446x600.jpg

Zapraszamy do kolorowego świata Colorín Colorado, gdzie wszystko jest barwne i łatwe, ale zarazem ambitne i potrzebne.

Z nami jest interesująco i bezpiecznie.

Poznaj zalety nauki języka hiszpańskiego metodą Colorín Colorado oraz zobacz jakie korzyści otrzymujesz dzięki niej.

Zestaw scenariuszy

https://colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2020/01/metoda-colorin-colorado-scenariusze-800x600.jpg

Nieodzownym elementem metody Colorín Colorado jest zestaw scenariuszy lekcji. Znajdują się tam rozpisane wszystkie lekcje, aktywność po aktywności, których przeprowadzenie pozwala na realizację programu danego poziomu. Jeden poziom przewidziany jest na jeden rok szkolny, ok. 70 lekcji przy założeniu, że dzieci mają lekcje 2 x w tygodniu.

Zestaw flash cards

//colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2020/01/metoda-colorin-colorado-flashcard.jpg

Pracując z metodą Colorín Colorado nauczyciele korzystają z zestawu flashcards w formacie A5 opracowanych aby wspierać i uatrakcyjniać prowadzenie lekcji. Na poziomie 1 jest ich ok. 350 sztuk a na poziomie 2 ok. 450 sztuk. Dzięki temu nauczyciel oszczędza czas na przygotowanie się do lekcji, gdyż korzysta z naszych scenariuszy lekcji i z naszych pomocy naukowych, które wiodą go za rękę. Dzięki zestawowi flashcards nauczyciel nie musi sam drukować materiałów w kolorze, co w rzeczywistości również wiąże się z określonymi kosztami (drukarka, papier, kolorowy toner, itp.)

Karty pracy dla ucznia

//colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2020/01/metoda-colorin-colorado-karty-pracy.jpg

Współpracując z na nami każda szkoła językowa i nauczyciel otrzymuje dostęp do dodatkowych KART PRACY, z których uczeń może korzystać podczas lekcji jako wzmocnienie przerabianego materiału. Karty pracy są udostępniane na Platformie Colorín Colorado dla Partnerów.
Na poziomie 1 są dwa rodzaje kart dostępne: 1 Mini Colorín Colorado pomyślane dla dzieci niepiśmiennych (5-7 lat) i hojas de trabajo dla dzieci, które już znają literki. Na poziomie Colorín Colorado 2 - hojas de trabajo są przygotowane pod dzieci, które potrafią czytać i pisać. W kartach tych oprócz tematyki przerabianej w rozdziale nauczyciele znajdą dodatkowe ćwiczenia z gramatyki, przerabianej w danym unidadzie.
Dzięki temu lektorzy szkół mogą sobie drukować potrzebne im na daną lekcje materiały, które są stricte połączone z tematyką poruszaną na lekcjach.

Materialy na quizlet.com

https://colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2018/03/zalety-colorin-colorad-quizlet-800x600.jpg

Każda szkoła językowa i nauczyciele otrzymują bezpłatny dostęp do fiszek stworzonych specjalnie do większości przerabianego materiału z podręcznika Colorín Colorado – español, robots y teclado zawieszonych na www.quizlet.com
Fiszki te stworzone są w formie zdań i pytań i stanowią nieoceniona pomoc w powtórkach materiału przerabianego podczas lekcji.

Dostęp do platformy Rockalingua.com

https://colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2018/03/zalety-colroin-rockalingua-800x600.jpg

Nauczyciele i szkoły językowe mają dostęp na okres 1 roku, od momentu pierwszego logowania do platformy Rockalingua, skąd mogą ściągać sobie dodatkowe ćwiczenia, odsłuchiwać nagrania, czytać dodatkowe komiksy, jeśli będę w danej grupie odczuwać taką potrzebę.

Wszystko co niezbędne i jeszcze...

https://colorincolorado.pl/wp-content/uploads/2018/03/zalety-metody-colorin-100-800x351.jpg

My Ci dajemy 100% materiałów, ale to Ty decydujesz z ilu procent proponowanych aktywności skorzystasz w danej grupie. Każda klasa jest inna, ma inne potrzeby, dlatego tak bardzo dbamy, abyś miał szeroki wachlarz ćwiczeń interaktywnych, zabawnych oraz takich, które wymagają chwili skupienia i pracy w pojedynkę. Jak masz grupę ambitną, która pędzi do przodu jak AVE – nie ma problemu, korzystaj z platformy Rockalingua i dodawaj do każdej lekcji aktywności pomyślane również dla uczniów bardziej zaawansowanych.
A jeśli potrzebujesz więcej inspiracji zapraszamy Cię na nasze szkolenia Profesores Olé. Wspieramy merytorycznie, dostarczamy inspiracji, szkolimy z zamiłowania nauczycieli hiszpańskiego.
Sprawdź dostępne szkolenia w zakładce: Szkolenia i webinaria

Szukasz dobrej metody nauki języka hiszpańskiego wraz z dobrze przemyślanym, napisanym od podstaw podręcznikiem?

Jesteś zainteresowany współpracą z nami napisz do nas.
Masz pytania napisz do nas.
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak się da.

  Imię, nazwisko

  Adres email

  Telefon

  Lokalizacja szkoły

  Temat

  Treść wiadomości