Pierwszy zlot Colorinowy za nami

Pierwszy zlot Colorinowy za nami

Co to był za dzień 1 Zlot Colorinowy we Wrocławiu – konferencja poświęcona nauczaniu hiszpańskiego dzieci. Datę zlotu wybraliśmy nieprzypadkowo – 23 kwietnia, dokładnie w Światowy Dzień Języka Hiszpańskiego.


Przyjechało blisko 50 nauczycieli z całej Polski. Nauczycieli uczących hiszpańskiego metodą Colorín Colorado w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych. Właścicielki naszych Szkół Partnerskich cudownie rozwijające swoje szkoły. Ależ się działo! Mnóstwo śmiechu, aż bolały brzuchy, energia na najwyższych obrotach, pozytywne emocje wibrujące w przestrzeni.


Wiedza, doświadczenie i pomysły na najwyższym poziomie, przedstawione przez wyjątkowych trenerów, praktyków z dziedzin nauczania języka dzieci, metody naturalnej, pamięci i mózgu, dyscypliny, budowania relacji… A to wszystko po to, aby lekcje hiszpańskiego metodą Colorín Colorado były jeszcze bardziej angażujące, skupiające się na tym aby to uczeń był aktywnym podmiotem lekcji, tym który nabywa kompetencje mówienia i reagowania na język w zabawowej przestrzeni.

Wszystko tłumaczone symultanicznie na hiszpański. Wielkie brawa dla Davida Nieto-Rasińskiego za profesjonalne tłumaczenie. Każdy uczestnik został zaopiekowany.


Na konferencji pojawiły się nowości na lekcje, m.in:

Maty Colorinowe, kolorowe jak to Colorín, maty do zabawy na podłodze przy pomocy naszych flashcardów i specjalnie opracowanych kart.

Cudowna mata do kodowania i do wyścigów wzbudziły baaaardzo duże zainteresowanie wśród uczestników. Będzie petarda na lekcjach Colorín Colorado przez ostatnie 2 miesiące nauki przed wakacjami.

Mamy nadzieję, że konferencja dodała skrzydeł każdemu nauczycielowi. Dziękujemy Wam za zaufanie i wspólnie spędzony czas.

Przepięknie uczciliśmy też 10 urodziny Przystanku Edu i 5 urodziny Colorín Colorado. To wydarzenie było nam wszystkim niezwykle potrzebne, nie tylko po to by rozwijać się zawodowo, ale też po to by ze sobą pobyć, porozmawiać, pośmiać się, pobawić i oderwać się na chwilę myślami od codzienności.

Zobaczcie jak to wyglądało

Zobacz także

Wasze pozytywne opinie napędzają nas do ciągłego rozwoju

Wasze pozytywne opinie napędzają nas do ciągłego rozwoju

Kiedy dostajemy od Was laurki, jak my to nazywamy, dostajemy wiatr w żagle. I mimo, że ...
Sposób nauczania hiszpańskiego, który angażuje ucznia.

Sposób nauczania hiszpańskiego, który angażuje ucznia.

Czy wiesz, że mózg podczas tradycyjnej, przewidywalnej lekcji zachowuje się jak podczas pewnych faz snu?Czy Twój ...
Podsumowanie Pierwszego Zlotu Colorín – video

Podsumowanie Pierwszego Zlotu Colorín – video

Pierwszy Zlot Colorínowy już za nami, ogólnopolska konferencja dedykowana nauczycielom uczącym hiszpańskiego dzieci. Poniżej zapraszamy do ...