Pierwszy zlot Colorinowy za nami

Pierwszy zlot Colorinowy za nami

Co to był za dzień 1 Zlot Colorinowy we Wrocławiu – konferencja poświęcona nauczaniu hiszpańskiego dzieci. Datę zlotu wybraliśmy nieprzypadkowo – 23 kwietnia, dokładnie w Światowy Dzień Języka Hiszpańskiego.


Przyjechało blisko 50 nauczycieli z całej Polski. Nauczycieli uczących hiszpańskiego metodą Colorín Colorado w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych. Właścicielki naszych Szkół Partnerskich cudownie rozwijające swoje szkoły. Ależ się działo! Mnóstwo śmiechu, aż bolały brzuchy, energia na najwyższych obrotach, pozytywne emocje wibrujące w przestrzeni.


Wiedza, doświadczenie i pomysły na najwyższym poziomie, przedstawione przez wyjątkowych trenerów, praktyków z dziedzin nauczania języka dzieci, metody naturalnej, pamięci i mózgu, dyscypliny, budowania relacji… A to wszystko po to, aby lekcje hiszpańskiego metodą Colorín Colorado były jeszcze bardziej angażujące, skupiające się na tym aby to uczeń był aktywnym podmiotem lekcji, tym który nabywa kompetencje mówienia i reagowania na język w zabawowej przestrzeni.

Wszystko tłumaczone symultanicznie na hiszpański. Wielkie brawa dla Davida Nieto-Rasińskiego za profesjonalne tłumaczenie. Każdy uczestnik został zaopiekowany.


Na konferencji pojawiły się nowości na lekcje, m.in:

Maty Colorinowe, kolorowe jak to Colorín, maty do zabawy na podłodze przy pomocy naszych flashcardów i specjalnie opracowanych kart.

Cudowna mata do kodowania i do wyścigów wzbudziły baaaardzo duże zainteresowanie wśród uczestników. Będzie petarda na lekcjach Colorín Colorado przez ostatnie 2 miesiące nauki przed wakacjami.

Mamy nadzieję, że konferencja dodała skrzydeł każdemu nauczycielowi. Dziękujemy Wam za zaufanie i wspólnie spędzony czas.

Przepięknie uczciliśmy też 10 urodziny Przystanku Edu i 5 urodziny Colorín Colorado. To wydarzenie było nam wszystkim niezwykle potrzebne, nie tylko po to by rozwijać się zawodowo, ale też po to by ze sobą pobyć, porozmawiać, pośmiać się, pobawić i oderwać się na chwilę myślami od codzienności.

Zobaczcie jak to wyglądało

Zobacz także

Expertos ELE – Konferencja Metodyczna dla nauczycieli  języka hiszpańskiego

Expertos ELE – Konferencja Metodyczna dla nauczycieli języka hiszpańskiego

Już wkrótce będziemy prowadzić warsztat na jednej z najważniejszej w Polsce konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego ...
Podziwiamy rezultaty zaangażowanej nauki hiszpańskiego

Podziwiamy rezultaty zaangażowanej nauki hiszpańskiego

Efekt robi wrażenie, prawda? Mała miłośniczka języka hiszpańskiego zakochana w naszej metodzie Colorín Colorado i ...
Pierwsze szkolenie z metody Colorín Colorado dla zaawansowanych już za nami

Pierwsze szkolenie z metody Colorín Colorado dla zaawansowanych już za nami

Pierwsze szkolenie ever dla zaawansowanych nauczycieli z metody Colorín Colorado już za nami, no i musimy ...